Regionální den na Českolipsku v rámci turistického regionu Český Sever

Dne 11. května 2000 se bude konat v okrese Česká Lípa regionální den. Jednoduše řečeno se jedná o autobus novinářů, kteří stráví v našem okrese jeden, plně nabitý, den. Jejich cesta začíná v okresním městě Česká Lípa v hotelu Kahan, odkud pokračují do Nového Boru, kde u příležitosti 130. výročí SPŠS navštíví školní galerii a dílny a po prohlídce Lesního hřbitova budou dále pokračovat do Heřmanic u Jablonného v Podještědí, kde je čeká oběd a prohlídka ranče Malevil.
Dalším bodem programu je Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a pro veřejnost nepřístupné katakomby v Jablonném v Podještědí. Okružní jízda bude dále pokračovat do Stráže pod Ralskem (prohlídka sportovního areálu ), Mimoně a Doks , kde budou provedeni po pláži a absolvují jízdu parníkem. Ukončení celého dne je naplánováno v pensionu Ráj Litice.
Informační tabule a infoboxy
V nejbližší době bude v našem městě umístěna na náměstí Míru nová informační tabule a dva infoboxy, z čehož jeden ve zdi základní školy náměstí Míru a druhý na třídě T. G. Masaryka - knihkupectví pana Rady. Infobox je multimediální informační samoobslužný systém s technologií dotykové obrazovky sloužící k poskytování informací veřejnosti. Přibližná struktura dat v infoboxu: turistické cíle, o městě, mapa města, místní úřady a zdravotnická zařízení, kultura atd. Na podzim roku 1999 byly v IS Nový Bor zpracovány veškeré podklady, ať už textové či obrazové. V současné době se čeká pouze na instalaci.

Miroslav Horák, Informační středisko Nový Bor