Turistický ruch v záplavami postižených oblastech se obnovuje

Oznamujeme turistům, kteří se v nejbližší době chystají navštívit ČR, že turistické služby ve většině oblastí fungují normálně a turistům nehrozí žádné nebezpečí.
Hotely, ubytovací a lázeňská zařízení, veškerá technická infrastruktura a služby jsou ve většině oblastí povodněmi zcela nedotčeny. Plně funkční je také většina páteřních přístupových komunikací a dopravních spojení. Většina turistických oblastí v ČR je přístupná, otevřená všem návštěvníkům a nabízí jim stejný komfort jako obvykle.
Oblasti postižené povodněmi se postupně vrací do běžného režimu a upravují podmínky pro to, aby zde mohl turistický ruch fungovat v plném rozsahu. Většina informačních center je v provozu. Turistický ruch je obnoven v hlavním městě Praha a od pondělka 19. srpna rovněž v Českém Krumlově. Hygienické podmínky, zásobování potravinami a pohonnými hmotami fungují zcela bez problémů.
Pokud turisté cestují do těchto oblastí, doporučujeme jim informovat se prostřednictvím zástupců cestovních kanceláří o případné změně programu či místě ubytování.
Informace pro individuální turistiku:
Dopravní informace z celé ČR a zahraničí obdržíte na telefonním čísle 1230, případně na pražském telefonním čísle 02/61104333. Zahraniční turisté použijí pro volání z mobilního telefonu předvolbu 00420.

Tisková zpráva MMR ČR a ČCCR