Vítejte v Klášterci

Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře, v nadmořské výšce 330 m, na rozhraní Krušných a Doupovských hor. V současné době zde žije na 17 tisíc obyvatel.
Dne 12. června 1623 klášterecké panství koupil Kryštof Šimon z Thunů. Tento rod se významně zapsal do historie města. Výsledkem jeho činnosti je především zámek. V současnosti je zcela nově rekonstruován. V zámku najdete muzeum českého porcelánu.
V okolí zámku se rozkládá devítihektarový park s mnoha dendrologickými unikáty. Součástí parku je salla terrema a významné plastiky J. Brokoffa, vynikajícího sochaře ze 17. století.
Nepřehlédnutelnou stavbou vrcholného baroka je kostel Nejsvětější Trojice. Pozornosti turistů jistě neuniknou nově rekonstruované měšťanské domy z 18. A 19. Století na náměstí historické části města.
Oblibě se těší minerální pramen Eugenie, který byl objeven v roce 1883. Návštěvníci Klášterce ho naleznou za zámeckým parkem, poblíž mostu přes řeku Ohři.
Město, které proslulo výrobou porcelánu, je velmi výhodně položeno na mezinárodní komunikacoi E 442, která umožňuje pohodlné a rychlé spojení s Karlovými Vary a Chomutovem.
V létě je snadno dostupná Nechranická přehrada s možnostmi nejrůznějších vodních sportů. Příznivců zimních sportů si mohou přijít na své v nedalekém středisku lyžování na Klínovci.
Aquapark
Je jedinečné centrum vodní zábavy se třemi tobogány. Moderní areál je velmi zajímavě architektonicky řešen. Najdeme zde osm vodních ploch různých velikostí a tvarů, například několik dětských bazénů, dále plavecký, skokanský bazén a divokou vodu. Koupání je zpestřeno širokou nabídkou vodních atrakcí. Kontakt: Klášterec nad Ohří, tel. 0398/37 59 63
Nezapomeňte na zámek
Zámek je od roku 1993 vmajetku města Klášterec nad Ohří, který ho také na své náklady zrekonstruoval. Vpřízemí a vprvním poschodí jsou expozice nádherného starého čínského, japonského, evropského a především českého porcelánu ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea vPraze. Zámek je přístupný denně mimo pondělí od dubna do října od 9.00 do 17.00 hod. spolední přestávkou od 12.00 do 13.00 hod. Pro objednané zájezdy je zámek přístupný po celý rok. Předmětem prohlídky je rovněž zámecká vyhlídková věž a Thunská hrobka vkostele Nejsvětější trojice.